O mnie

Fizjoterapeuta i masażysta – Aleksander Pniewski

Witam!

 

Jestem absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego w Świnoujściu. Jestem fizjoterapeutą i masażystą, a także uczę masażu w Wielkopolskim Samorządowsym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Poznaniu (dawne Medyczne Studium Zawodowe).

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując między innymi w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu oraz w poradniach świadczących usługi ambulatoryjne. Pozostaję w ciągłym kontakcie z poradnią reumatologiczną oraz współpracuję z ortopedą i neurologiem. Jako jedno z najważniejszych doświadczeń zawodowych uznaję współpracę z UEFA podczas Mistrzostw Europy, gdzie zajmowałem się opieką nad zespołami sędziowskimi meczy rozgrywanych w Poznaniu (m.in. Howard Webb).

W codziennej pracy z pacjentem posługuję się terapią manualną według koncepcji IAOM – Międzynarodowej Akademii Medycyny Ortopedycznej.

Pracując z pacjentem, posługuję się metodą KISS – Keep It Super Simple – w możliwie najprostszy sposób staram się rozwiązać Twój problem.

Pracując w różnych jednostkach służby zdrowia, spotykając się z różnymi rodzajami podejścia do pacjenta, współpracując z różnymi specjalistami, wypracowałem schemat postępowania zorientowany na pacjenta jako całości.

Nie jestem wyznawcą konkretnej metody fizjoterapeutycznej – jest ich tak wiele, jak wielu jest fizjoterapeutów – wybieramy możliwie najlepszą z nich.

Nie leczę choroby – leczę Ciebie.

Nie zawaham się odesłać Cię do innego specjalisty, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ty jesteś najważniejszy.